• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • GRANULAR SULFUR.
  • We provide the granular sulfur, which we procure from various petrol refineries, to our customers inside big bag packages.
  • Antimon Konsantre ( Sb2S3 ) Konsantre, minimum %69 Sb içerir.
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Granül kuvars ve Kompoze Taş Sektörü.
  • Hematit Demir Oksit/Hemaitte Iron Oxide.
  • 40 mikron altı sentetik demir oksit
  • Hematite iron oxide/ Hematit demir oksit
  • Sentetik hematit demir oksit
Dosyalar
Antimon Konsantre
GRANULAR SULFUR

Anasayfa


     Antimon Konsantre ( Sb2S3 )

   
Ürün Kodu : Antimon (Sb)
Ürün Özellikleri
Antimon Konsantre ( Sb2S3 ) Konsantre, minimum %69 Sb içerir.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar
Antimon Konsantre ( Sb2S3 ) Konsantre, minimum %69 Sb içerir. Sb min 69.00 % As max 0.15 % Pb max 0.12 % Humidity max 5.50 % ***Antimuan max. 150 mikrondur Nem 4-5,5 arası. ANTİMON’UN KULLANILDIĞI YERLER?
Antimon ürünleri, çelik sanayiinde; çeliğin sertleştirilmesinde, cam ve seramik sanayiinde; ürünlerin boyanması ve sağlamlaştırılmasında, lastik sanayiinde, silah sanayiinde, patlayıcı madde üretiminde; boya sanayiinde ve buna benzer birçok sanayide ham madde olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Antimon ürünleri, birçok sanayi için hammaddedir. Antimon, Amerika Birleşik Devletleri’nde en yaygın olarak kimyasal alanda; plastik, tekstil, kauçuk, ve diğer maddelerde ateşe dayanıklı biçimiyle alev geciktirici olarak kullanılır. Amerika federal kanunu, bazı çocuk elbiselerinin imalatında bu şartı koymuştur. Amerika’daki yıllık antimon tüketiminin yarısı, alev geciktiricilerin imalatında kullanılmaktadır. ABD tüketiminin yaklaşık %20’si Antimon alaşımıdır. Antimon, kurşun gibi diğer metallerle karıştırılarak kurşunu Kurşunlu-asitli akümülatör imalatında kullanımı için sertleştirir. Öte yandan, Babbit Metal (Antimon, teneke, Bakır ve bazen Kurşun alaşımı) gibi bazı alaşımlar, yumuşak ve kaygan özelliklerinden dolayı makine rulmanlarında kullanılır. Antimon, aynı zamanda teneke ile karıştırılarak dekorasyon amaçlı kurşun ve kalay alaşımı sürahi, kap ve tabakların imalatında kulanılır. Matbaacılıktaki metal harf imalatı, Antimonun giderek azalan başka bir kullanım alanıdır. Antimon, Bismut ve su gibi soğuduğu ve donduğu zaman genişleyen birkaç maddeden birisidir. Antimon, baskı için hazırlanan keskin harfte kullanılan kalıbın her köşesini doldurur. Bu uygulama, bilgisayar baskı teknolojisinin ortaya çıkmasıyla giderek azalmaktadır. Antimon’un diğer %20’si ise plastik, boya, kauçuk, tıp, havai fişek imalatı gibi alanlarda kullanılır. Antimon Oksit ise parlak sarı renkte , daha çok renk maddesi kullanımı olarak nitelendirilir. Saflık oranı yüksek az miktardaki antimuan metali, bilgisayar sanayiinde ve yarı iletken imalatında kullanılır. Bu uygulamanın yararlı olması için Antimon’un %99.999 saflık oranına sahip
olması gerekir.
 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj